Festa e Zojės sė Lurdit - Stubllės

Gazetat Italiane pėr Martin Gjonin

 Muzeu i Shkollės sė Parė Shqipe nė Kosovė, i shpallur nga Ministria e Kulturės Rinis dhe Sporteve tė Qeveris sė Republikės Kosovės.

Me rastin e Takimeve tė Dom Mikelit 2010, Ministri i Kulturės Lutfi Haziri, perfaqėsuesi i Ipeshkvisė sė Kosovės Dr.Don Lush Gjergji, dhe drejtori i shkollės fillore "Dom Mikel Tarabulluzi" nė Stubėll Franė Gjergji bėjn zbulimin e pllakės sė Muzeut tė Shkollės sė Parė Shqipe nė Kosovė. Prej Kolegjit tė Shėn Lukės (1584) deri tek Shkolla e Dom Mikelit (1905)

Zgjedhjet e Kėshillit tė Stubllės

Plani Zhvillimor i Stubllės, nga Sarė Gjergji

40 vjetori i Kishes Stubėll!‏

Pyllzimi nė Stubėll Projekti ,,njė banorė-njė fidan’’ – 2 milionė fidane nė tėrė Kosovėn, 60 mijė nė Stubėll

 

 

 

 

Intervistė me Leonard  Bekaj, inxhinier i ndėrtimtarisė nė Zvicėr

Pingpongisti nga Stublla do tė merr pjesė nė Kampionatin Evropian tė Pingpongut.

 

 

 

INTERVISTĖ ME DREJTORIN E SHKOLLĖS FILLORE DHE TĖ MESME TĖ ULĖT “DOM MIKEL TARABULLUZI” NĖ STUBĖLL.

Poezi nga Engjėll Koliqi